Gdzie warto sie osiedlic

Gdzie warto sie osiedlic

Filadelfia jest największym miastem w Pensylwanii, a 5 najbardziej zaludnionych w Stanach Zjednoczonych nad wszystkim. W 2005 roku, ludność Filadelfii została oszacowana 1,463 https://wieniecwarszawa.pl/wiazanki-pogrzebowe-bemowo/,281, z 5,823,23 zamieszkali na obszarze metropolitalnym.

Miasto jest znane jako „miasto braterskiej miłości”, jak sama nazwa wywodzi się z języka greckiego, philos (czyli „miłość”) Adelphos (czyli „brat”). Inne pseudonimy to „narodzin Ameryki”, „Cradle of Liberty”, „The Quaker City” i po prostu „Philly”.

Niektóre z atrakcji w Filadelfii obejmują:

– Becuna

– Edgar Allan Poe National Historic Site

– Independence Hall

– Muzeum Niepodległości Seaport

– Institute of Contemporary Art, Filadelfia

– Liberty Bell Center

– Philadelphia Museum of Art

– Philadelphia Zoo

– Muzeum Rodina

– Grób Nieznanego Żołnierza

– USS Olympia

– Muzeum Sztuki Woodmere

Oto więcej informacji o regionie:

– Niektóre z największych firm z siedzibą w Filadelfii obejmują Cigna, Cigna, Comcast i Sunoco.

– Prawdopodobnie najbardziej znaną instytucją edukacyjną w Filadelfii jest University of Pennsylvania, który jest koedukacyjne prywatne niesekciarska badania uniwersyteckie. University of Pennsylvania został założony w 1740 roku i jest jednym z ośmiu członków Ivy League.

– Główne lotnisko w Filadelfii Philadelphia International Airport.

– Kluby sportowe w Filadelfii obejmują amerykańskiej drużyny futbolowej, Philadelphia Eagles, drużyny baseballowej, Philadelphia Phillies, zespół koszykówki, Philadelphia 76ers, drużyna hokeja na lodzie, Philadelphia Phantoms i drużyna hokeja na lodzie NHL Philadelphia Flyers.

– Filadelfia jest domem dla „Cheesesteak” – znany poza miastem, jak „Filadelfia”, „Cheesesteak Philly Cheesesteak” lub „stek i serem”. Jest to kanapki wykonane w długim włoskiego rolki, wypełniony cienko plastry kawałki stek i ser topiony. Opcjonalnie, grillowane cebuli, sautéd zielona papryka, pieczarki i sosy mogą być dodawane.

– W 1776 roku, Deklaracji Niepodległości został odczytany w trzech miastach: Trenton, New Jersey, Easton, Pensylwania, i oczywiście, Filadelfia.

Wpis zawdzięczamy projektowanie logo